BACAKLARDAN KİLO VERMEK İÇİN 13 İPUCU

2 gün önce
BACAKLARDAN KİLO VERMEK İÇİN 13 İPUCU ...

Bacaklarının kalınlığından yakınan ve sadece bacaklardan kilo vermek isteyen bir çok bayan tanıyorum. Bacaklarınızdan kilo verdikçe ve inceldikçe kaybettiğiniz özgüveni de geri kazanacaksınız. Artık dar kotlar ve mini etekler hayal olmayacak kızlar ;)

1)MOTİVASYON

Motivasyon kilo vermenin altın kuralıdır kızlar bunu asla aklınızdan çıkarmayın. Bacaklardan kilo vermek için öncelikle motive olmalısınız. Gün içinde en az 3 defa sizi bu konuda heveslendirecek şeyler düşünün. Örneğin; dar kotlar, mini etekler, kısacık elbiseler hatta beğendiğiniz manken resimleri. Bunlar sizi kötü hissettiredebilir ama asla vazgeçmeyin. Bu kötü his tam da ihtiyacımız olan motivasyon kaynağı olacaktır.

2)SABIR

Kilo vermenin bir diğer anahtarı da sabırdır. Özellikle belli bir bölgeden kilo vermek için çok daha fazla sabır gerekir. Birkaç gün içinde harika bacaklara sahip olmanın yollarını arıyorssunuz anlıyorum ama maalesef bu mümkün değil. Kendinizi en az 1 ay için hazırlayın ve sabredin. Sabrın sonu selamet kızlar J

3)EGZERSİZ ŞART

Şunu söylemek zorundayım ki egzersiz yapmadan bacak yağlarınızdan kurtulmanız mümkün değil hanımlar.  İlk günler bu egzersizler size zor ve yorucu gelebilir ama sonuç aldıkça hoşunuza gidecek hanımlar . Bacaklar için en etkili egzersizler arasında; yüzme, yürüyüş,koşu,pilates, aerobik ve dansı sayabiliriz. Birkaç hafta sonra bacaklarınızı aynada bakın beni hatırlayın ;)

4)RUTİN OLUŞTURUN

Gerçekten güzel ve ince bacaklara sahip olmak istiyorsanız egzersizleri bir rutine oturtmanız gerekmektedir. Haftada bir gün yapılan egzersizin size çok bir faydası olmaz . Her hafta en az 4 gün çalışmalı ve bunu alışkanlık haline getirmelisiniz.

5)PİLATES

Pilates incelmek için harika bir spordur hanımlar. Pilates vücudu sıkılaştırmaya ve inceltmeye yardımcı olur. Daha esnek olmanızı sağlar. Ben şahsen bu sayede bacaklarımı incelttim hatta ayak bileklerimi de. Siz de en az haftanın 34 günü pilates yapın. Ebru Şallı pilates DVD lerini öneririm. Evinizin konforunda yapabileceğiniz mükemmel bir spor olacaktır.

6)KOŞU

Koşmak sadece bacaklardaki yağlardan kurtulmanıza yardımcı olmaz aynı zamanda bütün vücdunuzun da forma girmesini sağlar. Metabolizmayı hızlandırır. Bacaklarını inceltmek isteyen hanımlar bir iki bir iki...

7)BİSİKLET

Bisiklete binmek kilo vermek için harika bir egzersizdir. Bacaklardaki yağlardan kurtulmak için de keyifli bir spordur. Havalar düzeldiğinde arkadaşlarınızla yada sevgilinizle bisiklete binin, keyiften spor yaptığınızı bile anlamayacaksınız.

8)TAKIM SPORLARI

Tek başınıza spor yapmaktan hoşlanmıyorsanız siz de takım sporlarını deneyin. Basketbol, futbol  ve voleybol tercih edebilirsiniz. Böylece spor bir oyun haline gelir, hem eğlenirsiniz hem bacaklardaki yağlardan kurtulursunuz.

9)YÜZME

Eğer havuza gitmek gibi bir imkanınız varsa hiç durmayın derim. Yüzmek bütün vücut kaslarını hareket ettiren şahane bir spordur. Benim en sevdiğim spordur diyebilirim. İtiraf ediyorum ben bir su kuşuyum J

10)SU

Su hepimizin için hayati önem taşır. Yalnız kilo vermek isteyenler için bu önem daha da artmaktadır. Gazlı içeceklerden kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederim. Gazlı içecekler ve kafein bacaklar da selülite yol açar. Onlar yerine hergün en az 8 bardak su için.

11)ŞEKERDEN KAÇIN

Bu söylediğimi yapmak hele ki benim gibi bir tatlı canavarıysanız, çok ama çok zor biliyorum ama bunu yapmak zorundayız hanımlar. Yediğimiz tatlılar direk basenlerimize yerleşiyor. Koca bir pastayı yerken bunu düşünün ve yemeyin!

12)SAĞLIKLI BESLENİN

Bacaklarınızdan kilo vermek istiyorsanız günlük kalori miktarınızı düşürün hanımlar. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenin. Fast food dan uzak durun. Yağlı yiyeceklerden kaçının.

13)PES ETMEYİN

Sakın ama sakın pes etmeyin kızlar, bu dediklerimi uygulayıp sonuç almamanız neredeyse imkansız. Bir hafta sonunda noldu benim bacaklar demeyin ısrarla ipuçlarını takip edin. Kadın isterse neler neler yapar bir bacak mı incelmeyecek aşk olsun J

Kızlar bacaklarınızı ölçün ve buraya yazın sonrada bu dediklerimi yaptıktan sonra ölçün yine yazın. Hep beraber motive olalım.

BACAKLARI İNCELTMEK İÇİN 10 TÜYO;

http://zayiflama.1001kadin.com/bacaklari-inceltmek-icin-10-tavsiye.html

1 Haftada 2 Kilo Verin ...

Galeriler

1 haftada 3 kilo vermek hayal değil! ...

Galeriler

1 yılda 75 kilo verdi ...

Galeriler

1 yılda 114 kilo verdi ...

Galeriler

3 ayda 20 kilo veren Jung Da Yeon'un inanılmaz değişimi ...

Galeriler

1 haftada 3 kilo vermek hayal değil! ...

Galeriler

Ayda 5 kilo vermek için ne yapmalı? ...

Galeriler

Aldatıldığınızı anlamak için 8 ipucu ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook