BAŞARILI BİR DİYETİN 10 PÜF NOKTASI

2 gün önce
BAŞARILI BİR DİYETİN 10 PÜF NOKTASI ...

Başarılı diyeti diğerlerinden ayıran noktalar nelerdir? Aslında bu noktada diyetlerin kısa vadeli mi, uzun vadeli mi olduğu oldukça önem teşkil eder. Aşağıda sizlere başarılı diyetlerin sırlarını açıkladım. Umarım benim yazım da başarılı olur kızlar J

1)HEDEF

Hedefler bizi hayatta olduğu gibi diyette de başarıya götürür. Diyete başlarken kendinize mutlaka bir hedef kilo belirleyin. Belli bir zaman dilimi koyun ve hedefe ulaşmak için elinizden geleni yapın. Hedef kilo belirleyemiyorsanız boy kilo oranından ideal kilonuzu bulun.

2)DOĞRU SEÇİM

Başarılı diyetler sizi doğru yiyeceklere yönlendirir. Bu sayede daha sağlıklı bir kilo verme dönemi geçirirsiniz. Diyette yaptığınız yanlışları gözden geçirin neler yapıyorum ve neden kilo veremiyorum sorularını kendinize sık sık sorun, tıkanıklığı bulun ve doğru yolda ilerleyin.

3)MATEMATİK

Ticari kaygılar taşıyan diyetler de dahil birçok diyet esasında bir matematik üstüne kurulmuştur. Şu bir gerçektir ki kilo vermek için daha az kalori tüketmek ve daha çok kalori harcamak gerekir. Siz de günlük hesaplamalar yapın aldığınız kalorileri ve verdiğiniz kalorileri yazın. Diyetinizin başarılı olup olmadığına siz karar verin.

4)UFAK ÖNERİLER

Başarılı diyetlerin için de mutlaka asitli içecekler yerine su, beyaz ekmek yerine kepek ekmek, meyve suyu yerine meyve gibi ufak tüyolar olmalıdır. Bu ufak değişiklikler hem beslenme alışkanlığımızı büyük oranda değiştirmez hem de farkında olmadan kilo vermemize yardımcı olur.

5)UYGUN SPOR

Başarılı bir diyetin en önemli unsurlarından biri de uygun ve yapılabilir egzersizler içermesidir. Çok ağır egzersizler içeren diyetler maalesef uzun soluklu olmuyorlar. Bir hafta dayansak ikinci hafta pes edebiliyoruz. İyi bir diyet programı haftada 4 gün sporu içinde barındırır ve çok daha uzun soluklu olur.

6)ÇEŞİTLİ BESİN GRUPLARINI İÇERMELİ

Öncelikle şunu kabul etmeliyiz ki kilo vermenizi sağlayacak sihirli tek bir gıda yok. Ne bileyim elma diyeti, yoğurt diyeti yok karbonhidrat diyeti bir sürü ıvır zıvır diyet var piyasada, bunlardan kaçınmanızı tavsiye ederim. İyi bir diyette bütün besin grupları yer almalıdır. Aksi çok tehlikeli olabilir hanımlar.

7)KOLAY VE UYGULANABİLİR OLMALI

Başarılı bir diyet her şeyden önce uygulanabilir olmalı. Karmaşık diyetleri uygulamak yoğun iş temposunda ve sosyal çevre de maalesef çok zor. Bu nedenle diyetler olabildiğince basit olmalıdır. Yok efendim 70 gr peynir, 1 dilim somon, 28 gr yağsız et vs vs... kabus kabus J

8)ORTAK DİYETLER

Birkaç kişi ile birlikte yapılan diyetler bazılarımız için oldukça faydalı olur. Birbirimizi desteklememizi ve diyeti bozmamızı engeller. Bir de bu grup kadınlardan oluşuyorsa güç birliğini görün siz J

9)YAŞAM TARZINI DEĞİSTİRMEK

Ben kilo vermeye karar verdiğimde bir endokrin uzmanına gittim. Onun bana söylediği ilk şey hayat tarzımı ve yeme alışkanlıklarımı tamamen değiştirmem ve ömür boyu bu şekilde devam etmem gerektiğiydi. İlk başta bu bir kabus olmalı ne yani bir ömür diyet mi yapacağım dedim fakat sonra ne demek istediğini anladım. Başarılı bir diyet bize sağlıklı yaşamı da beraberinde getiren diyettir.

10)KALICI OLMALI

Son olarak başarılı bir diyet kalıcı kilolar verdiren diyettir. Verdiğimiz kiloları diyeti bıraktıktan hemen sonra geri alıyorsak kesinlikle doğru diyet programı uygulamadığımızı anlamalıyız. İyi bir diyet ideal kilomuza ulaşmamızı sağlamasının yanı sıra uzun süre bu kilomuzu korumamıza da yardımcı olmalıdır.

Siz de kendi başarı öykülerinizi bize yazın… 

"Diyet ne ayol" dedirten ünlü ve başarılı kadınlar ...

Galeriler

Erkekler için orgazmın püf noktaları ...

Galeriler

Muhteşem lezzetli kek ve kurabiye yapmanın püf noktaları ...

Galeriler

Orgazmın püf noktalarını öğrenin! ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook