DAHA FAZLA KALORİ YAKMAK İÇİN 7 İPUCU

2 gün önce
DAHA FAZLA KALORİ YAKMAK İÇİN 7 İPUCU ...

Günlük yaktığınız kalori formda kalmanıza yetmiyor mu? O zaman size daha fazla kalori yaktıracak birkaç önemli ipucu vereceğim. İnanın hiç zor değil, hayatınızda ufak değişiklikler yaparak bunu yapmanız mümkün…

1)AĞIRLIKLAR

Rutin sporunuzu yaparken egzersizlerinize ağırlık ekleyerek yapmayı deneyin. Bu sizin çok daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede hem vücudunuzu şekillendirmiş hem de kısa sürede ideal kilonuza kavuşmuş olursunuz.

2)SINIRLARI ZORLAYIN

Diyelim her gün koşu bandında herhangi bir seviyede yürüyorsunuz. Daha çok kalori yakmak için seviyeyi biraz yükseltin, temponuzu arttırın gidebildiğiniz yere kadar gidin. Böylece spora ayırdığınız vakit artmadan daha çok kalori yakarsınız.

3)UZAĞA PARK EDİN

Normalde işyerinize ve bir alışveriş merkezine geldiğinizde kapıya en yakın yeri bulmaya çalışırsınız. Artık bunu unutun. Bundan sonra arabanızı mümkün olduğunca uzağa park edin. Arabanıza ulaşmak için hızlı hızlı yürürken bir sürü kalori yaktınız bile.

4) BASAMAKLAR

Asansör ve yürüyen merdiven kelimesini duymak dahi istemiyorum. Bu ikisi sanki hiç yokmuş teknoloji hiç ilerlememiş gibi davranın ve basamakları kullanın. Daha çok kalori yakarken bacaklarınızda ki değişimi de fark edeceksiniz.

5)HIZLI OLUN

İtiraf ediyorum ben tembelimdir. Fakat aylak aylak yürümek yerine aceleyi tercih ederim. Arkadaşlarımdan sık sık “Koşma” uyarısı aldığım halde bu özelliğimi seviyorum. Siz de yapacağınız bir işte seri davranın. İnanın bana tahmin ettiğinizden çok daha fazla kalori yakacaksınız.

6)KISA MESAFEDE ARABAYI UNUTUN

Bazılarımız markete giderken dahi araba kullanıyor. Artık bunu bırakalım ve yürüyüş mesafesinde olan heryere mutlaka yürüyerek gidelim. Hem yakıttan tasarruf ederiz hem kalori yakarız.  Daha mükemmel bir önerisi olan?

7) KOLTUKLARA GÖMÜLMEYİN

1 saatten fazla asla oturmayın. Televizyonda sevdiğiniz bir dizi mi var? Biraz egzersiz yaparken de o dizi pekala izlenebilir. Sevdiğiniz bir müzik çıktığında kalkın dans edin. Bu psikolojinize de çok iyi gelecek.

Vay be, Daha fazla kalori yakmak göründüğü gibi hiçte zor değilmiş. Hadi hanımlar üşenmeyin ve bunları teker teker hayatınıza alın.

"Çok fazla seks yapmış gibi yürüyün!" ...

Galeriler

100'den Fazla Hastalığa İyi Geliyor ...

Galeriler

Alkolü fazla kaçıran ünlüler ...

Galeriler

Alkolü Fazla Kaçırınca ...

Galeriler

Seksten Daha Fazla Zevk Alın ...

Galeriler

10 dakikada 100 kalori yakmanın yolları ...

Galeriler

100 kalori yakmanın 10 basit yolu ...

Galeriler

Aldatıldığınızı anlamak için 8 ipucu ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook