DİYETİ BOZUNCA NE YAPMALI ? SORUSUNUN 8 CEVABI

2 gün önce
DİYETİ BOZUNCA NE YAPMALI ? SORUSUNUN 8 CEVABI ...

Diyeni bozunca ne yapmalı? Sorusu herhalde hepimizin favori sorularından biridir. Elbette robot olmadığımız için arada kaçamaklar yapıp uyguladaığımız diyete ihanet edebiliyoruz. Önemli olan diyet bozulunca zaten ipin ucu kaçti diyip devam etmemek. Şimdi sizlere diyeti bozunca almanız gerek önlemleri ve yapmanız gerekenleri aktarıcam. Bakalım Diyet bozulunca Ne yapmalı ?

1.SU

Madem diyeti bozdunuz yapacak bir şey yok zararın neresinden dönersek kardır diyoruz ve gün içinde bol su içip en azından diğer öğünlerden tasarruf ediyoruz. Ayrıca su metabolizmayı hızlandıracağı için diyet harici yediklerimizi sindirmek konusunda da bize yardımcı olacaktır.

2.EGZERSİZ

Diyeti bozunca ne yapmalı ? sorusunun en güzel yanıtı sanırım bol egzersizdir. Madem fazladan birşeyler yedik e o zaman fazladan spor yapalım ki yediklerimizi yakalım.

3.PORSİYON

Diyeti bozdunuz mu? Hemen sonraki öğünlerin porsiyonunu azar azar küçültüyoruz. Sakın abartıp hiçbirşey yememezlik yapmayın o diyet çok sürmez benden söylemesi.

4.SALATA

Salata her zaman bizlerin en büyük kurtarıcısı olmuştur. Diyeti mi bozdunuz ? Anneniz börek mi yaptı? Tamam üzülmek yok elbette arada kaçamaklar olur. Ama akşamı mutlaka ve mutlaka salatayla geçiştirelim. Kaçamağı akşam yaptık diyosanız ertesi akşam salatayla devam edin ve mümkünse öğlen kaçamak yapın.

5.METABOLİZMA HIZI

Kilo vermede en büyük yardımcımız sanırım metabolizma hızımızdır. Hepimizin bildiği gibi metabolizması çok hızlı çalışan insanlar ne yerlerse yesinler zerre kilo almazlar. Siz de bu tip kıskanılası insanlardan değilseniz ki ben değilim :) o zaman sizde kendi kendinize metabolizmanızı hızlandırma yollarına başvurmalısınız. Böylece metabolizma hızlanır ve diyet dışı yediklerimiz yağa dönüşmeden kolayca sindirilir.

6.TATLI KRİZİ ÖNLEME

Kadınların diyeti bozma sebepleri arasında eminim açıkara farkla tatlılar önde gelir. Sizde madem diyeti bozdunuz birde tatlı kriziyle uğraşmak istemiyorsanız tatlı yerine meyve veya hurmadan yapılmış çikolata gibi alternatif yöntemlerle bu ihtiyacınızı karşılayın.

7.MEYVELER

Diyeti bozunca hemen koşup manavdan marketten almamız gerekenler ise meyveler. Meyve yemek hem çok sağlıklı hem kalorisi az hem de vücudu tok tutar. Daha ne olsun :)

8.KURU GIDALAR

Baktınız diyet elden gitti. Üzülmek yok. Panik hiç yok. Gitti giden demek hiç yok. Diyete devam hanımlar :) Napıyoruz hemen kendimize küçük bir saklama kabına kuru meyve dolduruyoruz arasında fındık fıstık da atalım. Acıktığımız an bu kutudan birkaç kuru kayısı veya incir atıştırırsanız en azından açlığınız yatışmış olur.

Benim diyet bozulduğunda yapılacaklar listem bu şekilde :) Sizin yöntemlerinizi de mutlaka bekliyorum :)

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook