DİYETİNİZ İÇİN 10 SAĞLIKLI MEYVE

2 gün önce
DİYETİNİZ İÇİN 10 SAĞLIKLI MEYVE ...

Meyveler sağlıklı diyetin mutlaka bir parçası olmalıdır. Ama hangi meyveden ne kadar yememiz gerektiğini bilmemiz gerekir. İşte sizin için bir liste hazırladım.

1)ELMA

Günlük diyetinize 1 orta boy elma dahil ederseniz hem tatlı ihtiyacınız bir nebze karşılanmış olur hem de vücudunuza aşağı yukarı 3 gr lif alırsınız. Yüksek lif kalp hastalığı riskini düşürmektedir. Ortalama 20-30 gr arasında bir elma bizim işimizi görür.

2)MUZ

Hepimiz muzun inanılmaz bir potasyum deposu olduğunu biliriz. Peki, potasyumun kalp sağlığı ve kalp gelişimi için ne kadar gerekli olduğunu biliyor muydunuz?  Günde bir orta boy muz yiyebilirsiniz. Daha fazlası sindirim sorunlarına neden olabilir. Hem lezzetli hem yararlı daha ne olsun...

3)BÖĞÜRTLEN

Bu küçük meyvelerin bir kasesi size günlük 10 gr lif sağlar. Sadece bununla da kalmaz içerisinde çok miktarda antioksidan barındırır. Sadece yerken elinizin yüzünüzün kırmızıya boyanmamasına özen gösterin.

4)KAYISI

Kayısıya bayılan ve hemen her gün kuru kayısı yiyen bir insan olarak içeriğinde bol miktarda A vitamini olduğunu bilmiyordum. Tadı da mükemmel olan bu meyveyi kış yaz tüketin. A vitamini deposu olmasının yanı sıra sindirim sisteminize de çok iyi gelecektir. Dikkat fazlası tuvalete taşınmanıza neden olabilir.

5)PORTAKAL

C vitamini deposu olan bu müthiş kış meyvesini hem yiyebilirsiniz hem de suyunu içebilirsiniz. İçinde bol miktarda kalsiyumda bulunan bu meyveyi hayatınızdan eksik etmeyin.

6)KİRAZ

Kim kıpkırmızı olmuş dolgun kirazlara hayır der ki? Bu küçücük kırmızı meyvenin içinde birçok vitamin ve mineral vardır. Kirazın kanseri önlemeye yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Tadı da güzel yemesi de güzel hem de koruyucu...

7)KİVİ

Kivinin içerisinde bulundurduğu C vitamini miktarı bir insanın günlük ihtiyacından bile fazladır. Cilt için çok faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Her gün 1 kivi yemekte fayda var.

8)ÇİLEK

Kadınların vazgeçilmez meyvesi Çilek... Bu şahane tatlar C vitamini deposudur, cildi güzelleştirir ve harika bir lif kaynağıdır. Bana şimdi getirseniz 1 kg çileği seve seve yerim. Yaz gelsin J

9)MANGO

Kivi ve muzdan sonra mango da hayatımıza giren tropikal meyvelerden bir tanesidir. C ve A vitamini bakımından oldukça zengin olan bu meyve değişik tatlar arayanlar için vazgeçilmez bir gıda.

10)YABAN MERSİNİ

Son zamanlarda keşfettiğimiz bu küçük çilek görünümünde ki mucize meyveler inanılmaz bir antioksidan deposudur. İdrar yolları enfeksiyonlarına da iyi gelen bu şahane meyveler birçok hastalığın çaresi olarak tanımlanıyor.

Gördüğünüz gibi bu meyveler boylarından büyük işlere yarıyor. Siz de kendi önerilerinizi yazın. Sağlıklı yaşama katkıda bulunun.

1 haftalık sağlıklı beslenme menüsü ...

Galeriler

5 sağlıklı atıştırmalık ...

Galeriler

Arzum Onan'dan Sağlıklı Yaşam İçin 10 Tüyo ...

Galeriler

Göbek eritmek için 5 sağlıklı içecek ...

Galeriler

Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 10 Şampuan ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook